جزئیات خبر

تصویب تفاهم‌نامه همکاری آستان‌قدس‌رضوی و شهرداری مشهد

تصویب تفاهم‌نامه همکاری آستان‌قدس‌رضوی و شهرداری مشهد-سید عبدالله ارجائی شیرازی

تصویب تفاهم‌نامه همکاری آستان‌قدس‌رضوی و شهرداری مشهد

شورای اسلامی شهرتفاهم‌نامه همکاری آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،"سید عبدالله ارجائی،" شهردار مشهد در چهل و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در دفاع از لایحه تفاهم نامه همکاری آستان قدس رضوی و شهرداری گفت: یکی از مسائلی که همواره مورد تأکید مدیریت ششم شهری بوده تعیین تکلیف اراضی بزرگ مقیاس است.

وی افزود: بعضی از این اراضی برای ما اهمیت بیشتر دارند به‌خصوص آن‌هایی که انسداد ایجاد کردند و برای مردم مشکل‌ساز هستند، یکی از مالکان عمده، آستان قدس رضوی است.

شهردار مشهد تصریح کرد: خوشبختانه رویکرد تولیت همکاری به نفع مردم است و این موضوع در جلساتی که با آستان‌قدس داشتیم تأکید شد. مسلماً این انسدادها باید مرتفع شود و راه مردم باز شود.

ارجائی ضمن اشاره به اینکه در تفاهم‌نامه‌ای که صورت گرفته نفع مردم در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: نمونه بارز آن بازگشایی پادگان بود.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۲۰ سال از تعیین تکلیف اراضی ۳۳ هکتاری متعلق به آستان قدس واقع در جنوب بولوار حر- ابتدای شهرک شهید رجایی می‌گذرد تا الان هم به اجرای نهایی ختم نشده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پس از دفاع شهردار از لایحه شورای شهر تفاهم نامه شهرداری با آستان‌قدس‌رضوی را تصویب کرد که براساس آن به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود در راستای تسهیل در تامین شبکه معابر، تأمین فضاهای خدماتی مقیاس شهری و محرومیت زدایی از حاشیه شهر مشهد مقدس، نسبت به اجرای آن اقدام کند.

تصویب لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر

در ادامه این جلسه لایحه نامگذاری تعدادی از معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر در دستور کار قرار گرفت و طبق آن شهرداری مشهد مکلف شد، نسبت به نامگذاری معابر فرعی با حفظ شماره به نام شهدای گرانقدر به شرح ذیل اقدام کند .

۱- نامگذاری معبر فرعی آیت الله شیرازی ۱۷ واقع در چهارراه شهدا به نام "شهید محسن فدائی چمن آباد"

۲- نامگذاری معبر فرعی موعود ۲۷ واقع در بولوار حر به نام "شهید محمد بهمنش نیا"

۳- نامگذاری معبر فرعی رازی ۸ واقع در خیابان رازی میدان ده دی به نام "شهید محمد معلمی"

۴- نامگذاری معبر فرعی حجاب ۲ واقع در بولوار حجاب قاسم آباد به نام "شهید عباسعلی علیمردانی"

۵- نامگذاری معبر فرعی حجاب ۴ واقع در بولوار حجاب قاسم آباد به نام "شهید محمد ساقی"

۶- نامگذاری معبر فرعی حجاب ۶ واقع در بولوار حجاب قاسم آباد به نام "شهید محمد سالاری"

۷- نامگذاری معبر فرعی حجاب ۹۱ واقع در بولوار حجاب قاسم آباد به نام "شهید محمد کاظم وثوقی تربتی"

تصویب لوایح انتشار اوراق مالی اسلامی

تصویب لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی برای فاز پنج طرح بازسازی بافت فرسوده شهری (اطراف حرم مطهر) از محل بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور یکی دیگر از دستورهای جلسه علنی امروز بود که پس از تصویب شورا به شهرداری مشهد اجازه داده شد به استناد بند (د) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای فاز پنجم بازسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی (ع)، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

در ادامه تصویب لایحه انتشار اوراق مالی اسلامی برای خطوط دو، سه و ۴ قطارشهری مشهد از محل بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور نیز در دستور کار قرارگرفت که با تصویب شورای اسلامی شهربه شهرداری مشهد اجازه داده شد برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای کمک به اجرای خطوط سه‌گانه قطار شهری مشهد، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به مبلغ ۲۴ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

همچنین باتصویب لایحه ای دیگر از سوی شورای اسلامی شهر به شهرداری مشهد اجازه داده شد برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای کمک به توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی (خرید اتوبوس)، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی با سود علی‌الحساب مورد توافق با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

پر کردن تمامی فیلدها الزامی است!

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
لیست علاقه مندی ها 0