جزئیات خبر

خودداری شهرداران از تعریف پروژه های غیر ضروری و بدون مطالعه / کارمردم را راه بیندازید و با آنها مدارا کنید

 خودداری شهرداران از تعریف پروژه های غیر ضروری و بدون مطالعه / کارمردم را راه بیندازید و با آنها مدارا کنید -سید عبدالله ارجائی شیرازی

خودداری شهرداران از تعریف پروژه های غیر ضروری و بدون مطالعه / کارمردم را راه بیندازید و با آنها مدارا کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در جلسه شورای شهرداران که با حضور معاون مالی و پشتیبانی برگزارشد، افزود: از نظر درآمدهای مالی وضعیت شهرداری های مناطق آنطور که باید باشد نیست بنشینید و تصمیم بگیرید که چگونه می شود این وضعیت را سروسامان داد ما هم از این تصمیمات حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه هرجا لازم شده از شهرداران حمایت کرده ایم، اظهارکرد: لذا از شما می خواهم که محکم کارکنید و تصمیمات لازم را برای بهبود وضعیت اتخاذ کنید، کجا تصمیم گرفته اید که از آن حمایت نشده است؟

شهردار مشهد اضافه کرد: اختیارات لازم را به شهرداران مناطق داده ایم و هرجا که اختیارات بیشتری نیاز بوده تفویض اختیار شده است،کدام دوره مدیریت شهری شهردار منطقه تا این اندازه اختیار عمل داشته است .

ارجائی با اشاره به اینکه می خواهم به جای یک شهردار، ۱۳ شهردار داشته باشیم و شما مانند یک شهردار عمل کنید خاطرنشان کرد: معاونان و مدیران کل نیز باید بدانند پشتیبان شهرداران هستند زیرا آنها خط مقدم مدیریت شهری فعالیت و خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: بیشتر شهرداران مناطق جوان و توانمند هستند لذا انتظار داریم برای بهبود وضعیت خلاقیت از خود نشان دهند.

شهردار مشهد به اهمیت سرمایه گذاری در مناطق اشاره و اظهارکرد: متاسفانه پروژه های سرمایه گذاری در مناطق مورد توجه قرار نگرفته درحالی که مطالبه جدی ما از شهرداران است.

ارجائی تصریح کرد: شهردار منطقه باید تمامی ظرفیت های منطقه خود را فعال کند و سایر بخش ها باید از آن حمایت کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اول و آخر بهره گیری از فرصت های موجود در منطقه خودتان هستید.

وی افزود: نفر اول و آخر تصمیم گیری برای مناطق شهرداران هستند و معاونت ها نقش پشتیبان را ایفا می کنند، لذا باید از ظرفیت های طرح جامع و طرح تفضیلی نهایت بهره را ببرید.

شهردارمشهد با بیان اینکه چه بخواهید و چه نخواهید از این بازه زمانی و شرایط موجود باید عبورکنید، خاطرنشان کرد: در این مسیر باید پروژه هایی را که گره خورده و دچار مشکل شده است را در مناطق شناسایی و برای سروسامان دادن و حل مشکلات به کمیته رفع موانع بیاورید.

ارجائی افزود: وقتی سرمایه گذاران ببینند مشکلات پروژه ها درحال حل شدن است برمی گردند و به سرمایه گذاری رغبت پیدا می کنند.

وی گفت :از شهرداران انتظار دارم به نمایندگان مجلس و استاندار نامه بنویسند و بگویند با طرح های تفضیلی چه کرده اند وآنها را آگاه کنند از روزی که طرح تفضیلی جدید در منطقه 9و11 اجرائی شده چه تعداد پرونده در دستگاه قضائی تشکیل شده است.

شهردارمشهد اضافه کرد: سرمایه گذار برای مشارکت در ساخت در ملکی اقدام کرده به هوای اینکه در طرح تفضیلی جدید فلان تعداد طبقه پروانه ساخت دریافت خواهد کرد،اما با طرح جدید دچار مشکل شده اند و تمام قراردادهای مشارکت در ساخت در این مناطق قضائی شده اند،چرا این موارد را با نامه نگاری به اطلاع نمایندگان مجلس و استاندار نمی رسانید؟

شهردارمشهدبا تقدیر از اقدامات و تلاشهای انجام شده از سوی شهرداران مناطق تاکیدکرد: اما با همه این تلاشها وضعیت کنونی مناطق قابل قبول نیست و باید برای بهبود آن تلاش بیشتر انجام شود.

ارجائی درادامه گفت: اکنون در فصل بودجه ریزی هستیم،وباید دقت لازم را در این زمینه بکاربگیرید،همه می دانیم که بیش از ظرفیت پروژه تعریف و آغاز شده است و مناطق مغروض هستند و بودجه ندارند تا پول پیمانکاران را پرداخت کنند،پس چرا درخواست آغاز پروژه جدید را می دهید؟

وی افزود: تعریف پروژه جدید ممنوع و در صورت نیاز باید با دقت و مطالعه کافی اینکار انجام شود،این درحالی است که در لیست پروژه هایی که از سوی مناطق ارائه داده اند پروژه غیر ضروری زیاد دیده می شود و باید حذف شود.

شهردارمشهد با بیان اینکه محکم سرتعریف پروژه های غیر ضروری بایستید تاکید کرد: بعضی از آقایان در مناطق با دستورات خارج سازمانی اقدام می کنند که این باعث اختلال در کارمی شود،روال دستور برای اجرا مشخص است و نباید از مجرای خود خارج شود.

ارجائی ادامه داد: از شهرداران مناطق به جد می خواهم روی بیت المال و حق الناس حساس باشند و از کنارآن به سادگی رد نشوند.

وی تصریح کرد: نکته دیگری که برآن تاکید دارم مدارا با مردم است،ملاقات مردمی را جدی بگیرید و در ملاقات هایی که با مردم دارید آنها را پشت در اتاقتان معطل نکنید و بگذارید حرف هایشان را به راحتی بزنند.

شهردارمشهد،در ادامه به موضوع تشویق و تخفیف های درنظر گرفته شده برای بازآفرینی محلات هدف نیز اشاره کرد و گفت: مصوبه شورای شهر را دوباره بخوانید و در پهنه هایی که مصوب شده کار مردم را راه بیندازید و زیاد سخت نگیرید و کارمردم را تسهیل کنید.

گفتنی است دراین نشست شهرداران مناطق مختلف مشهد گزارش کوتاهی از اقدامات انجام شده در حوزه تحقق درآمدهای مالی و... به شهردار مشهدارائه دادند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

پر کردن تمامی فیلدها الزامی است!

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
لیست علاقه مندی ها 0