جزئیات خبر

باید به اندازه 3.5 میلیون نفر احساس مسئولیت داشته باشیم/ فرآیندها به نفع مردم اصلاح شود

 باید به اندازه 3.5 میلیون نفر احساس مسئولیت داشته باشیم/ فرآیندها به نفع مردم اصلاح شود -سید عبدالله ارجائی شیرازی

باید به اندازه 3.5 میلیون نفر احساس مسئولیت داشته باشیم/ فرآیندها به نفع مردم اصلاح شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "سید عبدالله ارجائی" درجلسه تکریم و معارفه مدیران کل دفترنوسازی و تحول سازمانی و امورمالی و ذی‌حساب شهرداری که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، معاونان مالی و پشتیبانی و برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی برگزار شد، افزود: یکی از موضوعاتی که برای ما اهمیت دارد، کوتاه نیامدن از حقوق مردم است؛ باعث افتخار است که امروز تمام ارکان شهرداری سر استیفای حقوق مردم محکم ایستاده‌اند.

وی اضافه کرد: شهرداری سر حفاظت از حقوق مردم محکم ایستاده و در این مسیر برای همکارانی که به مدیریت شهری کمک می‌کنند و سر حقوق مردم به هیچ عنوان کوتاه نیامده و معامله نمی‌کنند، ارج و احترام ویژه ای قائل هستیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه بارها عرض کردم که امانتی از سوی مردم به شورای شهر داده شده و شورا با بزرگواری این امانت را در اختیار ما قرار داده است، اظهارکرد: اکنون ما با واسطه، نماینده بیش از 3.5 میلیون نفر از مردم مشهد هستیم و ذره‌ای از سازمان متعلق به ما نیست، لذا باید به اندازه 3.5 میلیون نفر احساس مسئولیت و وظیفه داشته باشیم.

ارجائی تصریح کرد: در کنارحقوق مردم مشهد، حقوق زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هم باید محافظت شود، احقاق حقوق مردم تنها با تلاش همکارانم به خوبی انجام می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه بارها اعلام کرده‌ام که مبنای ما برجابه‌جایی نیست، خاطرنشان کرد: برخی می پرسند که چرا در انتصابات تاخیر داریم و به تغییرات سرعت نمی‌دهید؟ کمیته انتصابات نداریم؟ در پاسخ گفته‌ایم که این اقدامات برای جایی است که مبنایش تغییراست، درحالی که مبنای ما تثبیت است مگر در فرآیند به ضرورت تغییر برسیم، اکنون هم تغییری انجام نشده بلکه جابجایی انجام شده است .

شهردار مشهد ادامه داد: در تغییرمدیران نیز مبنایمان این است که بررسی کنیم و با شناخت کافی یاران جدید را انتخاب کنیم زیرا معتقدیم شهر را نمی‌شود یک نفره اداره کرد و نیاز به کمک همه داریم.

ارجائی با بیان اینکه در حوزه مالی بار امانت بسیار سنگین است و در این حوزه آقای صالح آبادی فشار سنگینی را طی این سالها بردوش داشت، افزود: از تلاش‌هایی که برای حفظ امانت در این مدت انجام داده‌اند، تشکر و تقدیر می‌کنم.

وی اضافه کرد: آقای رنجبر نیز باید بدانند در دوران سختی به حوزه سنگین مالی و ذیحسابی وارد شده‌اند و نیاز است تمام تلاش‌شان را برای حفظ امانت و تسهیل در روند امورمالی به‌کار بگیرند.

شهردار مشهد با تقدیر از تلاش‌های خانم پیروی در حوزه دفترنوسازی و تحول سازمانی، گفت: آقای یاراحمدی نیز از نیروهای توانمند بدنه شهرداری هستند که باید نسبت به قانون‌مند شدن ساختار شهرداری اقدامات جدی انجام داده و به روند کار سرعت بدهند.

ارجائی تصریح کرد: مناسب نیست که در شهرداری دو ساختار وجود داشته باشد، ساختارمصوب و ساختار اجرایی معنا ندارد، مدیرکل جدید دفترنوسازی و تحول سازمانی باید این موضوع را از طریق وزارت کشور پیگیری و حل کند.

وی افزود: برخی از سازمان‌ها اساس نامه مصوب ندارند و یا اقداماتشان موازی با اداره کل‌ها و معاونت‌ها است، این موضوعات باید به سرعت حل و فصل شود.

شهردار مشهد با بیان اینکه مردم و حتی خود همکارانمان در شهرداری گرفتار پیچیدگی‌های فرایندها و طولانی شدن کارها هستند، اظهارکرد: مردم چه گناهی کرده‌اند که شهرسازی و آتش نشانی در فرایندها اختلاف دارند؟ باید این موضوعات حل وفصل شده و فرایندها به نفع مردم اصلاح شود.

ارجائی ادامه داد: اگر برخی از فرایندها اصلاح شود، چرخ پاسخگویی و فعالیت شهرداری مشهد به راحتی می‌چرخد و اصطکاک درون سازمانی به حداقل می‌رسد، اکنون صدور یک پروانه و پایان کار چقدر طول می‌کشد؟ این روندها را هوشمند کنید و فرایندهای مرتبط با آن را کوتاه‌تر کنید.

وی ضمن اشاره به اینکه آموزش همکاران برای ما بسیار مهم است، افزود: لذا ارائه آموزش‌های ضمن خدمت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

پر کردن تمامی فیلدها الزامی است!

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
لیست علاقه مندی ها 0