جزئیات خبر

مولد کردن دارایی‌های راکد شهرداری، مهم‌ترین وظیفه‌ سازمان زمین و مسکن/ موازی کاری‌ها در شهرداری حذف شود

مولد کردن دارایی‌های راکد شهرداری، مهم‌ترین وظیفه‌ سازمان زمین و مسکن/ موازی کاری‌ها در شهرداری حذف شود-سید عبدالله ارجائی شیرازی

مولد کردن دارایی‌های راکد شهرداری، مهم‌ترین وظیفه‌ سازمان زمین و مسکن/ موازی کاری‌ها در شهرداری حذف شود

شهردار مشهد سازمان زمین و مسکن را یکی از مهم‌ترین سازمان‌های شهرداری دانست و گفت: مولد کردن دارایی‌های راکد شهرداری مهم‌ترین وظیفه‌ اصلی این سازمان است.
ه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "سید عبدالله ارجائی" در آیین معارفه مدیرکل امور مجامع و حسابداری داخلی و مدیرعامل سازمان زمین و مسکن که با حضور برخی از اعضای شورای شهر مشهد و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: خداوند را شاکرم که توفیق خدمت‌گزاری و همجواری با مجاوران و زائران امام رضا(ع) را نصیب ما کرد.

وی ادامه داد: حضور حداکثری شهرداران مناطق در این جلسه نشان‌گر این موضوع است که این معارفه دارای اهمیت بسیار زیادی است.

شهردار مشهد عنوان کرد: ما تمایل داشتیم همکاری با آقای صالح‌آبادی در امور مجامع و حسابداری داخلی ادامه داشته باشد اما ایشان مسائلی را با آقای مومنی مطرح کرده بودند به همین دلیل این تصمیم گرفته شد، البته باید ترتیبی اتخاذ شود تا از ظرفیتشان استفاده شود.

وی درخصوص تغییرات سازمان زمین و مسکن نیز گفت: برای این سازمان حضور یک شهرساز بهتر است زیرا جنس سازمان زمین و مسکن شهرسازی است، همچنین تجربه اقای فرهادیان در منطقه بسیار اهمیت دارد زیرا درودل شهرداران مناطق را درک می‌کنند.

وی افزود: بار سازمان زیاد است و ساختارهای موازی وجود دارد که همه باید جمع شود و به ثبات برسیم، مذاکره کننده اصلی و مولد کردن دارایی راکد شهرداری با این سازمان است.

سازمان زمین و مسکن نقطه اتصال سه معاونت شهرداری است

شهردار مشهد سازمان زمین و مسکن را نقطه اتصال معاونت‌های شهرسازی، مالی و حتی اقتصادی دانست و تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین سازمان‌های شهرداری زمین و مسکن است که توقعات بسیار زیادی از این سازمان داریم زیرا در صورت عملکرد مطلوب آن معاونت اقتصادی راه می‌افتد، بار شهرسازی سبک می‌شود و مالی نیز دیگر دغدغه ندارد.

لزوم شناسایی زمین‌های بزرگ مقیاس مشهد

ارجائی بیان کرد: امید دارم دارایی‌های راکد شهرداری مولد شده و زمین‌های بزرگ مقیاس یعنی زمین‌هایی که پنجاه و صدهکتاری هستند شناسایی شده و توافقات لازم با مالکان اتخاد شود، همچنین موازی کاری بین مناطق و این سازمان حذف شود که این‌ موضوع نیازمند کمک مدیران مناطق است.

وی به سه نکته مهم برای این سازمان اشاره و اظهار کرد: اولین نکته این است که زمین‌هایی در مناطق وجود دارد که شهرداران یا شهرسازی‌های مناطق از آنها اطلاع دارند این زمین‌ها را شناسایی کنید زیرا سال سختی داریم و بار زیادی رو دوش سازمان زمین و مسکن است.

بهتدین راه امانت‌داری، قانون‌مداری است

شهردار مشهد دومین موضوع مهم برای این سازمان را قانون مداری عنوان و تصریح کرد: توقع دوم این است که امانت‌دار خوبی باشید که برای این امانت‌داری بهترین راه پیروی از قانون است حتی اگر قانون اشتباه باشد از بی قانونی و اعمال سلیقه بهتر است.

ارجائی افزود: سومین نکته تحقق برنامه‌هایی است که شورا تصویب کرده است

شهردار مشهد در خصوص اداره‌کل امور مجامع و حسابرسی داخلی نیز گفت: آقای نوری جوان اما بسیار با تجربه هستند و در مسئولیت قبلی نشان دادند که می‌توانند مسئولیت‌‌های بزرگتر و کارهای سنگین‌تری را انجام بدهند، توانایی ایشان اثبات شده است.

وی با بیان اینکه چند نکته درخصوص این اداره کل مغفول مانده است، افزود: به‌شرح وظایف این اداره‌کل پرداخته نشده و بخشی از وظایف این اداره به تشکیلات، بخشی مالی و قسمتی به بازرسی واگذار شده که باید این وظایف سرجمع شود‌

نظارت بر سازمان‌های شهرداری از طریق برگزاری مجامع
ارجائی یکی از وظایف اصلی نظارت بر سازمان‌ها را از طریق مجامع دانست و گفت: پرداخت صورت‌های مالی به‌موقع، برگزاری مجامع در زمان قانونی و توجه به تکالیف آنها دارای اهمیت بسیاری است.

برای موضوعات مالی و بیمه‌ای هسته نخبگانی تشکیل شود
شهردار مشهد با تاکید بر اینکه مدیرکل مجامع در نظارت شرکت‌ها و سازمان‌های تابع نقش مهمی دارد، عنوان کرد: به دو نکته توجه داشته باشید اولین موضوع بحث مالیاتی است که باید هسته مشورتی مالیاتی برای این موضوع از نخبگان و فرهیختگان داخل و خارج شهرداری تشکیل شود که همه تاییدیه‌ها از طریق این کمیته باشد و تا زمان تایید اجازه پرداخت داده نشود.

وی افزود: همین موضوع برای بیمه نیز اجرا شود و همه مکلف شوند از این کمیته تایید بگیرند.

ارجائی تصریح کرد: تکمیل هیات مدیره‌ها، هماهنگ کردن اساسنامه‌ها و حذف فعالیت‌های موازی نیز بخش دیگری از وظایف این اداره کل است.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: بهینه‌سازی و نظارت بر هزینه‌ها و صرفه‌جویی نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا با انجام تمام این موضوعات سازمان‌ها و مجامع آنها به ثبات برسند

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

پر کردن تمامی فیلدها الزامی است!

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
لیست علاقه مندی ها 0