جزئیات خبر

هیچ اقدامی نمی‌تواند ایثار جانبازان را جبران کند/ جانبازان نشانه‌های سرافرازی ملت ایران هستند

 هیچ اقدامی نمی‌تواند ایثار جانبازان را جبران کند/ جانبازان نشانه‌های سرافرازی ملت ایران هستند -سید عبدالله ارجائی شیرازی

هیچ اقدامی نمی‌تواند ایثار جانبازان را جبران کند/ جانبازان نشانه‌های سرافرازی ملت ایران هستند

شهردار مشهد ضمن اشاره به فداکاری و جان‌فشانی جانبازان، گفت: جانبازان عزیزمان نزدیک‌ترین افراد به شهدا هستند و هیچ اقدامی نمی‌تواند ایثار آنان را جبران کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، "سید عبدالله ارجائی" در نشست صمیمی با جانبازان نخاعی و خانواده‌های آنان که با حضور معاون فرهنگی شهردار و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و بین‌الملل شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: جانبازان عزیزمان یادگاران دفاع مقدس، نشانه‌های سرافرازی ملت ایران و نمادهای استقامت و پایداری هستند و همسران گرانقدر آنان نیز اسوه‌های صبر، استقامت و فداکاری هستند.

وی اضافه کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب نیز بارها فرموده‌اند اجر همسران و فرزندان گرانقدرجانبازان به‌ویژه جانبازان قطع نخاعی کمتر از خود جانبازان نیست.

شهردار مشهد با بیان اینکه هر کاری برای جانبازان انجام دهیم کم است و خجالت‌زده این عزیزان هستیم، اظهار کرد: هر فعالیتی که از سوی مسئولان برای جانبازان انجام شود کمترین کاری هست که انجام‌گرفته زیرا چگونه می‌شود از فردی که برای سرافرازی و اعتلای کشورش و پایداری دینش جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و تا آخر عمر جانباز شده و روی تخت و ویلچر باشد و پای آن صبر کند تقدیر کرد و ما نمی‌توانیم این فداکاری‌ها را جبران کنیم و اعتقاد داریم هرکاری انجام دهیم ذره‌ای از دین خود را ادا نکرده‌ایم.

ارجائی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری دوره ششم همه از جنس خودتان هستند و خود را خادم مردم به‌ویژه جانبازان عزیز می‌دانند، اظهار کرد: برای اطلاع شما عزیزان باید بگویم که طی چند ماه گذشته از دوره ششم مدیریت شهری چند اتفاق خوب در شهر افتاده است.

وی تصریح کرد: درزمینه حمل‌ونقل عمومی ظرف 6ماه 83دستگاه اتوبوس به شهر اضافه‌شده و قرارداد خرید 139 دستگاه اتوبوس جدید نیز منعقد شده است این در حالی است که طی 4سال گذشته 183 دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه‌شده است .

شهردارمشهد با بیان اینکه در حوزه قطار شهری نیز ما خط چهار را با حفر شش متر تونل تحویل گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: اما در حال حاضر بیش از یک کیلومتر از حفاری تونل خط چهار انجام‌ شده است.

ارجائی اضافه کرد: به دنبال انجام کارهای زیربنایی هستیم و براین اساس اجرای خطوط مترویی را در اولویت قرارداده‌ایم و این در حالی است که اجرای هر کیلومتر مترو 1200میلیارد تومان هزینه دارد، هزینه‌ای که می‌توان با آن چند پل غیرهمسطح ساخت اما ما زیرزمین که دیده نمی‌شود این هزینه را انجام خواهیم داد تا آینده زائران و مجاوران دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه از تمامی شهردارانی که برای اجرای خط یک و دو زحمت کشیده‌اند قدردانی می‌کنیم، اظهار کرد: اگر امروز خط یک و دو فعال نبود خیابان‌های مشهد تبدیل به پارکینگ شده و تردد متوقف‌شده بود.

شهردار مشهد ادامه داد: همچنین طی این مدت از 14 پروژه نیمه‌تمام که برخی تنها حدود 20 درصد یا کمتر پیشرفت فیزیکی داشته‌اند هشت پروژه عمرانی طی شش ماه به بهره‌برداری رسیده است .

ارجائی گفت: اما اتفاق بزرگی که در ابتدای سال 1401 افتاد توافق برای انتقال پادگان ارتش بود که تحقق آن مطالبه چندین سال مردم را پاسخ خواهد داد.

وی ادامه داد: با انتقال پادگان حدود 400 هکتار زمین در اختیار شهر قرار خواهد گرفت که حدود 40 هکتار فضای سبز در همین محل پادگان فعلی به فضای سبز و 15 هکتار به سرانه فرهنگی آموزشی شهر اضافه خواهد کرد و این به‌غیراز بازگشایی معابر و تسهیل دسترسی مردم برای تردد در شهر است .

شهردارمشهد افزود: اتفاق بزرگ دیگری که در همین ابتدای سال شاهد آن خواهیم بود توافق با آستان قدس رضوی جهت بازگشایی بولوار بصیرت است که در کنار کاهش بار سنگین ترافیک بولوار حر مساحت بالایی از فضای سبز و سرانه‌های خدماتی را به شهرک شهید رجایی اضافه خواهد کرد.

مدیریت شهری و شهردار مشهد از جنس خودمان هستند

سردار "غلامحسین صفایی" جانباز سرافراز قطع نخاعی شهرمان نیز دراین دیدار به نمایندگی از جانبازان نخاعی با تقدیر از شهرداری مشهد برای برگزاری این نشست صمیمانه، گفت: مدت‌ها بود که بچه‌ها با خانواده‌هایشان به دلیل کرونا گردهم جمع نشده بودند و اقدام آقای شهردار که بی‌تعارف از جنس خودمان است بار دیگر ما را دورهم جمع کرد.

وی اضافه کرد: همسران، دختران و پسران جانبازان نخاعی زحمات بسیاری برای پرستاری از ما می‌کشند و از این تلاش‌ها قدردانی می‌کنیم، در همین زمینه با تأکید شهردار مقررشد تا از همسران جانبازان نیز تقدیر و اردوهای سیاحتی خانوادگی برای خانواده‌های جانبازان نخاعی تدارک دیده شود که از این اقدامات تقدیر می‌کنیم.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

پر کردن تمامی فیلدها الزامی است!

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
لیست علاقه مندی ها 0